Depilacja woskiem

Depilacja woskiem Stalowa Wola

Depilacja woskiem jest bezpieczną alternatywą dla osób, które nie mogą wykonać epilacji laserowej. Rozgrzany wosk dociera głęboko, usuwa włos razem z korzeniem. Usunięcie owłosienia wraz z cebulkami powoduje, że odrastanie trwa długo, a włoski są coraz cieńsze i rzadsze.

Depilacja woskiem zawsze rozpoczyna się od wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli klientka ich nie posiada, bez problemu można przystąpić do czynności. Pierwszym krokiem jest oczywiście dezynfekcja skóry oraz właściwie przygotowanie kosmetologa do zabiegu. Konieczne jest wykonywanie zabiegu w rękawiczkach, które należy wcześniej poddać dezynfekcji. Następnie na przygotowaną wcześniej skórę nakładany jest wosk niewielkimi partiami, wraz z kierunkiem wzrostu włosa. Kolejnym krokiem jest nałożenie na rozsmarowany wosk specjalny, bawełniany materiał lub flizelinowy pasek. Pocierając delikatnie położony materiał na skórze szybkim i zdecydowanym ruchem zrywany jest on z powierzchni napiętej skóry, z kierunkiem przeciwnym do wzrostu włosa. Po wykonaniu depilacji, na skórę aplikowany jest preparat nawilżający, kojący i usuwający ewentualne pozostałości wosku. Zwykle ma on postać oliwki lub żelu. Po zabiegu depilacji woskiem skóra często jest zaczerwieniona i podrażniona. Na drugi dzień jednak nie ma na niej już żadnego śladu.

Do produkcji wosków Lycon używa się najwyższej jakości naturalnych żywic oraz wosku pszczelego. Ich niska temperatura topnienia, elastyczność oraz wyjątkowa delikatność zapewniają odżywienie i pielęgnację nawet najbardziej wrażliwej skóry. Marka Lycon cieszy się niezrównanym uznaniem na całym świecie.

Przeciwwskazania:

Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Depilacja woskiem
Depilacja woskiem Stalowa Wola
Depilacja woskiem
Depilacja woskiem Stalowa Wola
Prima Med Messenger