Karboksyterapia Stalowa Wola

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) który następnie przenika do okolicznych tkanek. Efektem takiego ostrzykniecia jest rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, czego konsekwencją jest polepszenie jędrności oraz kondycji skóry.

Drenaż limfatyczny ulega wzmożeniu, ustępują obrzęki a ściany komórek magazynujących zostają zniszczone- redukując ilość tkanki tłuszczowej, jak również polepszając odżywienie skóry.

Poprawiając ukrwienie i utlenowanie tkanek, zabieg ten szczególnie polecany jest do skóry niedokrwionej, bladej, szarej, ziemistej (cery palacza). 

Karboksyterapia to w 100% bezpieczny zabieg. Dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Zatem można powiedzieć, że karboksyterapia to „ekologiczny” czynnik terapeutyczny.