LIPOSUKCJA strzykawkowa i LIPOTRANSFER

LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA

Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem mającym na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała podczas jednego zabiegu.
Najlepsze rezultaty osiąga się wtedy, gdy pacjent ma zdrową, elastyczną skórę, ze zdolnością równego obkurczania się po operacji. Zabieg ten różni się od klasycznej liposukcji tym, że tłuszcz odsysany jest w mniejszych ilościach i zamiast pompy do odsysania używa się strzykawki. Poza tym, stosuje się kaniule o mniejszych średnicach, przez co zabieg jest mniej traumatyczny i może być wykonany w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta jednak nie nadaje się do usuwania jednorazowo dużych ilości tłuszczu, jak w klasycznej liposukcji
wykonywanej w warunkach znieczulenia ogólnego. Jednak metoda ta jest bardzo bezpieczna i daje dobre rezultaty kosmetyczne.


Jak to działa?
Zabieg polega na wprowadzeniu w tkankę tłuszczową obszaru poddawanego zabiegowi dużej objętości roztworu zawierającego środek znieczulający i obkurczający naczynia krwionośne.
Następnie wprowadza się cienką kaniulę połączoną ze strzykawką i dzięki podciśnieniu
wytworzonemu przez odciągnięcie tłoka strzykawki zasysa się tkankę tłuszczową.


Jak długo trawa zabieg?
Zabieg trwa około godziny – dwóch. Przeprowadza się go jednorazowo i w przypadku niezbyt dużych nadmiarów tkanki tłuszczowej nie musi być powtarzany.


Po jakim czasie widać efekty zabiegów?
Efekt widoczny jest krótko po zabiegu, gdy cofnie się obrzęk tkanek i poprawia się dodatkowo w ciągu kilku tygodni. Po zabiegu można opcjonalnie nosić przez 1-2 tygodnie uciskowy opatrunek, żeby przyspieszyć obkurczanie się skóry i zminimalizować opuchnięcia.

Liposukcję przeprowadza się głównie w celu wymodelowania sylwetki i wyrównania proporcji ciała – pozwala to pozbyć się boczków czy zyskać płaski brzuch. Zabieg dedykowany jest dla osób z lekkiem nadmiarem tkanki tłuczowej. Poleca się go głównie pacjentom, u których nie widać zadowalających efektów długotrwałych ćwiczeń oraz diety – potrzebują więc oni profesjonalnej pomocy w rozbiciu tkanki tłuszczowej.

Liposukcja brzucha to także świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z wahaniami masy ciała. Dzięki odpowiedniej metodzie oraz precyzyjnemu usunięciu tkanki, nie będzie się ona więcej odnawiała w problematycznym miejscu – pozwala to na uniknięcie cyklicznego przyrostu wagi. Należy jednak przestrzegać ścisłej diety! W innym wypadku można doprowadzić do zbierania się tłuszczu wokół fragmentu, który został poddany zabiegowi, co nie jest ani zdrowe, ani estetyczne.

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • zaburzenia układu krążenia i serca
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
  • zaburzenia układu nerwowo-naczyniowego
  • schorzenia wątroby
  • przyjmowanie leków, które mogą wchodzić w interakcję ze środkiem znieczulającym
  • nadmierna ilość tłuszczu trzewnego

LIPOTRANSFER 

Lipotransfer to metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.
Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów
wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.
W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.

Dla Naszych Pacjentów oferujemy:

Lipotransfer – dłonie
Powiększanie piersi i leczenie asymetrii piersi

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej stanowi naturalną i bezpieczną alternatywę dla
sztucznych implantów i wypełniaczy. Lipotransfer polecany jest więc szczególnie alergikom, gdyż nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki.

Urologia estetyczna
Powiększanie penisa

Zwiększenie objętości członka uzyskuje się przy użyciu lipotransferu. Efekty powiększenia penisa własnym tłuszczem utrzymują się teoretycznie do dwóch lat – jednak praktyka pokazała, że około 30% pierwotnego powiększenia utrzymuje się całe życie. W połączeniu z powtarzalnością zabiegu daje to potencjalnie szansę na powiększenie przyrodzenia na obwód o nawet 2-3 cm.

Obecność komórek macierzystych pełni istotną rolę w procesie rewitalizacji całej okolicy podania tkanki tłuszczowej. Komórki macierzyste pobudzają tworzenie się naczyń, a nowa siatka kapilar widoczna jest już po trzech dniach. Ponadto taki przeszczep posiada spore ilości kolagenu, które stanowią podporę strukturalną dla przeszczepianej tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania
• ciąża i karmienie piersią,
• choroby serca,
• przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
• choroby autoimmunologiczne.

Prima Med Messenger