
Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na kontrolowanych mikronakłuciach, które wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia odpowiedzialne za produkcję nowego kolagenu.
Igły przenikają w głąb skóry pionowo na odpowiednią głębokość (0,25 – 2,5 mm) za pośrednictwem wibracji, co czyni zabieg efektywnym, bezpiecznym i dającym ogromną precyzję podaży substancji czynnych na określoną głębokość.
Pierwszy etap działania rozpoczyna się zaraz po zabiegu wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keranocytów i melanocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG.
Ostatnia faza mechanizmu działania zabiegu skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.
Zabieg - mezoterapia igłowa (frakcyjna) wykorzystuje naturalne mechanizmy i zdolność skóry do odnowy i remodelingu.
Sposób działania:
Głębokość na jaką nakłuwana jest skóra jest regulowana przez osobę wykonującą zabieg w zależności od obszaru i wskazań. Można ustalić głębokość 0,5 milimetra dla okolic delikatnej skóry np. pod oczami, można równie precyzyjnie nakłuwać skórę na głębokość 0,5 milimetra w obszarach blizn i rozstępów. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić jaką warstwę skóry poddajemy terapii.
W ciągu sekundy może być aż do 1000 mikro nakłuć, które tworzą miliony mikrootworów w skórze umożliwiając wchłanianie substancji czynnych głęboko do skóry.
- poprawa jakości skóry zwiotczałej i z utratą elastyczności
- spłycenie drobnych zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu
- rewitalizacja skóry
- nawilżenie i odżywienie skóry
- poprawa kolorytu
- zmniejszenie porowatości skóry
- odmłodzenie dłoni
- rozstępy we wszystkich okolicach ciała
- blizny potrądzikowe
- blizny poparzeniowe
- blizny pooperacyjne
- blizny przerosłe i keloidy
- wypadanie włosów i łysienie
- widoczne spłycenie zmarszczek
- pogrubienie skóry i wzrost elastyczności i sprężystości
- naturalna stymulacja produkcji kolagenu
- zmniejszenie porów w skórze
- znaczące zmniejszenie blizn potrądzikowych
- zmniejszenie blizn pooperacyjnych
- choroby nowotworowe skóry
- ciąża
- miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne)
- opryszczka
- aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi
- niewygojone rany
- gorączka