Warning: include_once(/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include(/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include(): Failed opening '/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 113

Warning: include_once(/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136

Warning: include_once(): Failed opening '/home/server820916/ftp/primamed/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/server820916/ftp/prima3/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 136
Depilacja laserowa Stalowa Wola - Centrum Medyczne Prima Med

Laser diodowy Light Sheer

Depilacja laserowa – Trwałe usuwanie owłosienia 

Laser diodowy emituję wiązkę światła o długości 808 nm, która jest bezpieczną i najlepiej absorbowaną długością przez melaninę.  Ta fala świetlna jest selektywnie pochłaniana przez melaninę czyli barwnik, który jest wbudowany w strukturę włosów, odpowiadający za ich kolor. Absorbowane przez barwnik światło lasera diodowego zostaje zamienione w ciepło, które jest przekazywane do wszystkich elementów włosa. Laser diodowy to najwyższej klasy urządzenie do trwałego usuwania owłosienia przeznaczone dla profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. 

Laser diodowy Light Sheer został wyprodukowany przez amerykańską firmę Lumenis i jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń na rynku bezpiecznym dla pacjenta — posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001. Gwarantuje wykonanie zabiegów trwałej depilacji o nieporównywalnej do innych systemów skuteczności i bezpieczeństwie dla wszystkich typów skóry. W laserze używa się kontaktowo chłodzonej końcówki szafirowej ChillTip, która jest własnością patentową firmy Lumenis. Zwiększa ona skuteczność zabiegu i zapobiega oparzeniom nawet przy bardzo wysokich mocach dzięki czemu występowanie komplikacji jest znacznie obniżone (poniżej 0.1%). Light Sheer  zawiera głowicę emitującą światło lasera diodowego o długość fali 805 nm i bardzo wysokiej mocy efektywnej aż do 2100 W.  

Działanie lasera LightSheer oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło lasera diodowego pochłaniane jest przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy te elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, co przyczynia się do trwałej utraty włosa i destrukcji mieszka. Opisywane zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu włosa (anagen). Wszystkie pozostałe okresy wzrostowe włosa, czyli katagen (faza zaniku) oraz telogen (faza spoczynku) są zazwyczaj obojętne na działanie lasera.

Depilacja laserem diodowym powinna być wykonana w serii minimum 4 zabiegów, które są powtarzane w odstępach od 4 do 12 tygodni (w zależności od wybranej partii ciała). Pacjenci, którzy posiadają jasne i cienkie włosy, muszą liczyć się z możliwością wystąpienia słabszych rezultatów. Bez dodatkowych zabiegów depilacja laserem diodowym sprawi, że jasne włoski pozostaną jedynie przerzedzone.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • terapia hormonalna (hormony światłouczulające),
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • padaczka,
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne.

 

Przygotowanie do zabiegu:

 • Skóra w obrębie powierzchni depilowanej nie powinna być sucha, podrażniona. Stosuj emolienty (kremy nawilżające) kilka dni wcześniej.
 • W dniu zabiegu zrezygnuj z balsamów zwierających połyskujące drobinki, perfum lub dezodorantów użytych w miejscu zabiegowym. 
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy. W miejscu depilacji, zostaw mały obszar z włoskami (będzie zgolony w gabinecie) umożliwi to ocenę jakości włosa podczas każdej wizyty.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach. Można golić, lub przycinać włoski.
 • Stosowanie kremów lub maści z vit A, E, C, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac , Retin A i inne) i kwasami owocowymi w miejscu depilowanego obszaru wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, figura 1 i 2) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skórne  (np. opryszczka) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem, minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4 – 6 tygodni.
 • Opalenizna na skutek stosowania samoopalaczy także jest przeciwwskazaniem. Depilacja możliwa jest po jej ustąpieniu.

 

Postępowanie po zabiegu:

 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które ustępują po kilku godzinach maksymalnie do 2 – 3 dni. Dlatego po zabiegu należy skórę traktować delikatnie i używać do mycia żelu bezmydłowego, płynu micelarnego lub mleczka bezalkoholowego (ew. czysta woda)
 • nie stosować dezodorantów, antypespirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
 • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen.
 • osuszać delikatnie nie podrażniając
 • w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli
 • do 3-5 dni po zabiegu należy zrezygnować z basenu
 • opalanie naturalne lub solarium jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu; w tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich stężeniach – najlepiej 50+)
 • do 2 tygodni nie należy stosować preparatów o działaniu złuszczającym
 • Kolejne zabiegi min 3 należy wykonać w odstępach  od 4 do 12 tygodni w zależności od partii jaka została poddana depilacji.
Depilacja laserowa Stalowa Wola
Laser Diodowy Light Sheer
Depilacja laserowa Stalowa Wola
Depilacja laserowa Stalowa Wola
Prima Med Messenger